Kadra

​mgr Anna Ligięza – Psycholog (Specjalność Kliniczna) absolwentka psychologii UMCS.

Ukończyła 4 letnie studia podyplomowe w nurcie poznawczo-behawioralnym, uzyskując tytuł Certyfikowanego Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego. (Certyfikat PTTPB nr 2416), nadany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Ukończyła również Podyplomowe Studia Psychoterapeutyczne – Systemowa Terapia Rodzin- Fundacja Rozwoju Psychoterapii im .prof. Marii Orwid w Krakowie, posiadająca akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP).

Posiada certyfikat trenera Treningu zastępowania Agresji (Aggression Replacement Training) Instytutu ,,Amity”w Warszawie (uprawnienia trenerskie nr 203).

Obecnie jest w trakcie kolejnej certyfikacji w nurcie Terapii Schematów, akredytowanej przez International Society of Schema Therapy (ISST).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Podlega stałej superwizji certyfikowanych superwizorów PTTPB oraz ISST.

Prowadzi psychoterapię dorosłych, młodzieży i dzieci. W ofercie jej pomocy znajduje się praca z pacjentami z zaburzeniami lękowymi, lękiem panicznym, lękiem społecznym, fobiami, zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym (OCD), depresją, niską samooceną. Prowadzi terapię rodzinną w sytuacji konfliktu małżeńskiego, w momencie utraty stabilności systemu rodzinnego, braku poczucia sukcesu wychowawczego w odniesieniu do dzieci i nastolatków.

Staż pracy 15 lat.

mgr Ewa Ligięza – psycholog kliniczny-psychoterapeuta .

Obecnie, jako Senior Consultant i twórczyni placówki, koncentruję się na pełnieniu funkcji doradczych oraz wspieraniu zespołu swoim wieloletnim doświadczeniem. Moja praktyka skupia się zaś na specjalistycznych konsultacjach telefonicznych, które realizuję po uprzednim umówieniu terminu pod numerem tel. 502 512 474.

W strukturach poradni pełnię  zatem rolę Senior Visitora, czuwając nad najwyższymi standardami merytorycznymi naszych usług w tym doradztwa i konsultacji eksperckich.

Staż pracy 35 lat.

mgr Jolanta Grzegorczyk – pedagog-polonista-surdopedagog-terapeuta. Prezentuje twórczą pasję i niekonwencjonalne podejście do zajęć terapeutycznych. Prowadzi terapię specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia). Jej podopiecznymi są również dzieci i młodzież z zaburzeniami koncentracji uwagi. W ramach pracy terapeutycznej, zwłaszcza w odniesieniu do uczniów klas siódmych i ósmych, włącza w procesie terapii elementy przygotowania do egzaminów z języka polskiego – co ważne, z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania ucznia dyslektycznego. Opracowała i wdrożyła wiele skutecznych metod do pracy z dziećmi o różnych dysfunkcjach. Jest Egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Staż pracy 35 lat.

mgr Agnieszka Świerczyńska-Bieńko – psycholog-psychoterapeuta. Od wielu lat zajmuje się wszechstronną pomocą psychologiczną w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Pomaga w sytuacjach kryzysowych (niepowodzenia szkolne, konflikty rówieśnicze, niska samoocena). Prowadzi diagnozę trudności szkolnych (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia, ADHD). Prowadzi również indywidualne zajęcia terapeutyczne w odniesieniu do tych trudności. Jest specjalistką w zakresie Treningu Zastępowania Agresji (TZA). Autorka wielu programów terapeutycznych, głównie dla dzieci ze specyficznymi problemami w uczeniu się. W obszarze jej zainteresowań zawodowych na ważnym miejscu znajduje się problematyka związana ze „sztuką” uczenia się. Jest absolwentką Psychologii UMCS specjalność kliniczna. Jest również absolwentką rocznych studiów w zakresie Terapii Poznawczo-Behawioralnej przy Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie. Pełni funkcję zastępcy dyrektora poradni.

Staż pracy 26 lat.

mgr Małgorzata Szponar – psycholog (specjalność psychologia kliniczna ) psychoterapeuta. Absolwentka Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia . Ukończyła również socjologię oraz zarządzanie i marketing. Jest w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym (w rekomendowanym przez PTTPB ośrodku InterEgo). Szczególnie interesuje ją praca z pacjentami z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi oraz OCD czy ADHD. Jej doświadczenie w zakresie socjologii i zarzadzania pozwala jej lepiej rozumieć potrzeby ludzi oraz skutecznie się komunikować.

W relacji terapeutycznej ważne są dla niej empatia, autentyczność, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wierzy, że stanowią one podstawę skutecznej współpracy. Skupia się na indywidualnych potrzebach pacjenta oraz wspólnym wyznaczaniu celów terapii, tak aby proces terapeutyczny był jak najlepiej dopasowany do trudności i oczekiwań pacjenta. Towarzyszy pacjentowi w odkrywaniu jego zasobów, rozwijaniu skutecznych strategii radzenia sobie oraz budowaniu większej świadomości siebie i swoich emocji.

Nieustannie rozwija swoje kompetencje i poszerza wiedzę z zakresu psychoterapii oraz pracy z pacjentem. Szczególną uwagę poświęca technikom i narzędziom opartym na terapii ACT oraz mindfulness, aby jeszcze skuteczniej wspierać swoich pacjentów w procesie zmiany, budowania samoświadomości i poprawy jakości życia.  

Staż pracy: 7 lat

mgr Natalia Majewska psychologAbsolwentka psychologii UMCS – specjalność psychologia społeczna. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne, poszarzając swoją wiedzę  w zakresie pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej i grupowej w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Aktualnie słuchaczka dwuletniego kursu w Regionalnym Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. O wszechstronności zainteresowań, chęci nieustającego rozwoju –  poszerzania swoich kompetencji zawodowych, świadczy ukończenie studiów podyplomowych -psychologia transportu (KUL)

Posiada przygotowanie i wiedzę praktyczną do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu i ich rodzicami. Ukończyła kierunkowe szkolenie w zakresie terapii  dzieci i młodzieży z dysleksją, dyskalkulią, ADHD, ADD. Ma kreatywne podejście do pracy terapeutycznej, entuzjastycznie wprowadza nowości, zwłaszcza w pracy z dziećmi i młodzieżą ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

Staż pracy – 4 lata

mgr Mateusz Pasieczny – psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia.

Absolwent psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Ukończył szkolenia z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) – poziom podstawowy i zaawansowany, a także szkolenie z dialogu motywującego w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej oraz w udzielaniu wsparcia psychologicznego.

Prowadzi psychoterapię osób dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z mężczyznami. Pracuje w nurcie integracyjnym, łącząc podejście humanistyczne, elementy terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) oraz podejście systemowe.

Pracuje z osobami doświadczającymi m.in. obniżonego nastroju, trudności emocjonalnych, nadmiernego napięcia i stresu, obniżonego poczucia własnej wartości, kryzysów życiowych, trudności w relacjach interpersonalnych oraz poczucia braku sensu życia.

Udziela także wsparcia psychologicznego młodzieży (15+).

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji oraz stale podnosi kwalifikacje zawodowe.

 

Staż pracy: 5 lat.

mgr Aleksandra Skowron – pedagog specjalny-psychoterapeuta . Absolwentka studiów magisterskich z zakresu Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest w trakcie certyfikacji przy Instytucie Poznawczym akredytowanym przez PTTPB w Warszawie. W swojej pracy opiera się głównie na nurcie poznawczo-behavioralnym (CBT). Swoją pracę poddaje regularnej superwizji pod okiem certyfikowanych superwizorów PTTBP.

Systematycznie rozwija swoje kompetencje zawodowe, poszerzając wiedzę i umiejętności w obszarach wspierających rozwój dzieci i młodzieży. Ukończyła m.in. studia podyplomowe z Mediacji Szkolnej i Sądowej na UMCS, które pozwoliły jej udoskonalić warsztat w zakresie konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz Terapię Pedagogiczną w ANSiM w Lublinie, dzięki czemu skutecznie wspiera uczniów z trudnościami edukacyjnymi. Posiada certyfikat Trenera Treningu Zastępowania Agresji (TZA), zdobyty w Instytucie Amity. W pracy zawodowej koncentruje się również na wspieraniu uczniów z zaburzeniami zachowania i ADHD oraz na wzmacnianiu ich poczucia własnej wartości.

Jej podejście łączy empatię, profesjonalizm i indywidualne spojrzenie na potrzeby każdego podopiecznego/podopiecznej w  odkrywaniu  możliwości i budowaniu wiary we własne siły.

Staż pracy: 4 lata